Uczestnicy projektu

Serdecznie zapraszamy mieszkańców powiatów: płockiego, miasta Płocka, ciechanowskiego.

Projekt skierowany jest do osób spełniających wszystkie niżej wymienione warunki:

  • osoby pracujące, wykonujące pracę na podstawie umowy o pracę - 180 osób
  • zatrudnione na terenie województwa mazowieckiego – subregion ciechanowsko-płocki
  • 50% uczestników i uczestniczek będą stanowiły osoby z wyksztalceniem maksymalnie średnim
  • Osoby pracujące w branżach : Handel hurtowy i detaliczny (sekcja G), budownictwo (sekcja F), przetwórstwo przemysłowe (sekcja C)
  • Osoby zatrudnione w MMŚP wydelegowane przez pracodawców

Do udziału w projekcie zgłasza pracodawca:

  1. Projekt skierowany jest do beneficjentów pomocy (przedsiębiorstw w rozumieniu prawa wspólnotowego) posiadających jednostkę organizacyjną (np. siedzibę, oddział, filię, delegaturę) na terenie woj. mazowieckiego (podregion ciechanowsko-płocki) oraz ich wydelegowanych pracowników zamieszkałych i/lub zatrudnionych na terenie woj. mazowieckiego(podregion ciechanowsko-płocki), tj.: 43 przedsiębiorstw sektora MMŚP i 180 osób( pracowników)
  2. Podstawą wydelegowania pracownika do udziału w projekcie jest konieczność dostosowania jego kwalifikacji/umiejętności/wiedzy do potrzeb przedsiębiorstwa
  3. Przedsiębiorstwa przystępują do projektu oraz otrzymują pomoc de minimis w momencie podpisania umowy wewnątrz projektowej, natomiast osoby wydelegowane do korzystania ze wsparcia szkoleniowo nabywają status uczestnika w pierwszym dniu wsparcia w momencie podpisania deklaracji uczestnictwa.
  4. Do projektu mogą zostać zakwalifikowane wyłącznie przedsiębiorstwa:
    • nie prowadzące działalności w sektorze wykluczonym z możliwości uzyskania pomocy publicznej (Rozporządzenie Komisji (WE) nr 1998/2006 z dnia 15 grudnia 2006 r. w sprawie stosowania art. 87 i 88 Traktatu do pomocy de minimis)
    • nie pozostające w trudnej sytuacji ekonomicznej zgodnie z Rozporządzeniem Komisji (WE) nr 1998/2006 z dnia 15 grudnia 2006 r. w sprawie stosowania art. 87 i 88 Traktatu do pomocy de minimis)
    • nie będące podmiotem, na którym ciąży obowiązek zwrotu pomocy, wynikający z decyzji Komisji Europejskiej uznają cej pomoc za niezgodną z prawem oraz wspólnym rynkiem (Ustawa z dn. 30 kwietnia 2004r. o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej Dz. U. z 2007r., N59, poz. 404)
    • Przedsiębiorstwa, które nie korzystały dotychczas ze wsparcia z zakresu projektów szkoleniowych w ramach Poddziałania 8.1.1 PO KL

 
 

Copyright (c) Consultor Sp. z o.o. All rights reserved
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki